top of page
Antecedentes de puntos

DIADA DE SANT JORDI AMB UN VALOR SOCIAL AFEGIT

Actualizado: 21 mar 2023

Aquest Sant Jordi, a la nostra escola, a més de les diferents activitats que hi ha programades per celebrar aquesta diada, participarem en la campanya de sensibilització i mobilització a favor de la integració social: “Recicla Cultura”.

Aquest projecte promou donar llibres per tal que altres persones els puguin adquirir a un preu simbòlic el dia de Sant Jordi. Els diners recaptats es destinen integrament a finançar els cursos d’alfabetització i llengua que imparteix la Fundació Servei Solidari.

Per treballar aquests aspectes de manera pedagògica amb els nostres alumnes

ho enfocarem des de tres vessants:

1 Prendre consciencia de la vulnerabilitat en què es troben les persones que no saben llegir i escriure, i al mateix temps comprendre que l’analfabetisme acostuma a anar lligat a situacions de pobresa i de marginació.

2 Motivar als alumnes i a les seves famílies a participar d’aquest projecte com a resposta a aquesta situació de desigualtat d’oportunitats.

3 Treballar els valors de la solidaritat, el compromís, el respecte, la igualtat,

entre d’altres.

Estem convençuts que, gràcies a tots a i a totes, serà tot un èxit!!!

5 visualizaciones

Entradas Recientes

Ver todo

Comments


  • Instagram
  • Twitter
  • YouTube
  • Facebook
bottom of page